Nasi specjaliści

Izabela Rutkowska – dyrektor placówki

Praca z dziećmi to moja pasja. Pomysł założenia specjalistycznej placówki wyniknął z chęci stworzenia bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Najlepszą nagrodą dla mnie jest patrzeć na postępy, jakie w naszym przedszkolu robią dzieci. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z programowaniem, Edukacji i Terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Wczesnego Wspomagania Rozwoju małych dzieci z niepełnosprawnościami. Poszerzam również swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach, między innymi z Terapii Ręki.

Prywatnie mama dwóch dorastających córek. Pasjonatka swojej pracy.

Agnieszka Okulskawicedyrektor placówki, psycholog

Jestem psychologiem, pedagogiem oraz oligofrenopedagogiem. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju małych dzieci z niepełnosprawnościami, Diagnozy, Edukacji i Terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z programowaniem. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i ich rodzinami.

Regularnie uzupełniam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i superwizjach. Ukończyłam szkolenia
m.in. z zakresu Terapii Ręki, Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Dialogu Motywacyjnego.

Emilia Jukiel terapeuta, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Swoją przyszłość zawodową od zawsze łączyłam z pracą z osobami z niepełnosprawnością. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna w specjalności: Edukacja niepełnosprawnych intelektualnie z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna.

Aby rozwijać swoje kompetencje, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończyłam także kurs Terapii behawioralnej dzieci z autyzmem. Zdobyłam również uprawnienia do globalnej diagnozy profilem psychoedukacyjnym dzieci z deficytami rozwojowymi w wieku od 0 do 12 lat.

Katarzyna Kawałkowska – terapeuta, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku oligofrenopedagogika z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie z zakresu edukacji  terapii osób z autystycznego spektrum zaburzeń. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na kierunkach: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju małych dzieci z niepełnosprawnościami.

Swoją drogę zawodową rozpoczęłam od pracy z najmniejszymi dziećmi – w żłobku. Na co dzień pracuję z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Małgorzata Jaworska – terapeuta, logopeda

Z wykształcenia jestem logopedą, oligofrenopedagogiem i polonistką. Ukończyłam liczne szkolenia, między innymi z terapii behawioralnej, Metody Dobrego Startu i Integracji Odruchów. Jako wieloletni poszukiwacz zawodowego celu ukończyłam również staż Gestalt przy Instytucie Gestalt w Krakowie, a także liczne treningi interpersonalne oraz szkolenie z psychologii i medycyny niekonwencjonalnej.

Cechami, które cenię w swoim zawodzie najwyżej są spokój, konsekwencja i uważność. Wnikliwa obserwacja i wsłuchanie się w potrzeby małego człowieka stanowią dla mnie punkt wyjścia do terapii.

Joanna Karnowska – terapeuta, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki oraz psychologii ekonomicznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na kierunkach: Edukacja i terapia osób z autyzmem, Wczesne Wspomaganie Rozwoju małych dzieci z niepełnosprawnościami oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z programowaniem.

Swoje umiejętności zawodowe regularnie uzupełniam poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach. Ukończyłam m.in. Trzystopniowy Kurs Terapii Behawioralnej, Szkolenie z Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), Kurs Terapii Ręki.

Iwona Bierzyńska – neurologopeda

Jestem neurologopedą, terapeutą oraz nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy z wieloraką niepełnosprawnością oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach.

Dzieci i praca z nimi to moja pasja.